BONI PUERI - základní umělecká škola, Hradec Králové
< div style="width:900px; height:150px; text-align:center">BONI PUERI - základní umělecká škola, Hradec Králové
AktualityInformace o školeVedení školyVyučující a pracovníciOdděleníFotogaleriePřihláška ke studiuOmluvenkaKontaktyENGLISH

BONI PUERIVyučující

Mgr. Monika Kadlecová

Mgr. Monika Kadlecová Vede výuku v přípravných odděleních. Vystudovala Pedagogickou fakultu v Hradci Králové obor hudební výchova – ruský jazyk. Absolvovala mnoho kurzů pro sbormistry, vyhrála se svými sbory několik prestižních festivalů, je zvána jako členka poroty při pěveckých soutěžích. Aktivně se účastní festivalů sborového zpěvu, některé z nich organizuje. Se svými žáky se pravidelně účastní koncertní činnosti. Její výkony ve sborovém zpěvu u mladších žáků oceňuje i odborná veřejnost. V březnu 2011 postoupila do finále soutěže o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos.

Mgr. Taťána Slezáková

Mgr. Taťána SlezákováVede úspěšně a mnoho let výuku v přípravných odděleních. Vystudovala Pedagogickou fakultu v Hradci Králové obor učitelství 1. stupně základní školy – hudební výchova. Pracuje také jako zástupkyně ředitele základní školy. Absolvovala vzdělávací kurzy pro sbormistry a učitele hudební nauky. Se svými žáky se pravidelně účastní pěveckých soustředění a koncertní činnosti.

B.Mus., B.Ed. Jennifer Beynon Martinec

Jennifer Beynon MartinecOd mládí se věnovala sólovému i sborovému zpěvu. Vystudovala obory hudební umění a učitelství na univerzitách v Torontu a Vancouveru. Několik let spolupracovala jako sbormistryně s kanadským chlapeckým a mužským sborem Amabile a vyučovala na prestižní soukromé škole chlapeckého sborového zpěvu St. Michael’s Choir School v Torontu. Vede výuku v přípravných odděleních, se kterými vystupuje v Čechách i v zahraničí (Švýcarsko, Rakousko), a vyučuje pěveckou hlasovou výchovu a komorní zpěv u koncertních skupin. Vedle sbormistrovské činnosti přednáší také od roku 2005 na Univerzitě Karlově v Praze obor dirigování a hudební psychologie pro zahraniční studenty, zároveň učí hudební předměty na Anglické mezinárodní škole v Praze.

MgA. Martin Fišl

MgA. Martin FišlDoprovází koncertní skupiny Boni pueri. Absolvoval Konzervatoř v Praze a pokračoval ve studiích na Akademii múzických umění ve třídě prof. Leichnera. V roce 2001 se zúčastnil brněnské soutěže Leoše Janáčka a získal II. cenu a cenu za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů. V roce 1996 se stal finalistou světové klavírní soutěže v USA v Sait Lake City. Pravidelně spolupracuje se symfonickými orchestry. Od roku 1994 pravidelně hraje premiéry současných českých autorů, zejména Jarmily Mazourové, Ctirada Kohoutka, Jiřího Matyse, Petra Ebena, Eduarda Douši, Pavla Trojana a dalších. Natáčí pro český rozhlas. Od roku 2000 pravidelně koncertuje po Evropě, Kanadě, USA jak se sólovým programem pro klavír a duo klavír-housle (s Jakubem Sedláčkem), tak zejména s Českým chlapeckým sborem Boni pueri.

Anna Hlavenková

Anna HlavenkováVystudovala konzervatoř v Teplicích a již během studia přijala nabídku souboru Musica Antiqua Praha, zaměřujícího se na dobovou imterpretaci barokní hudby. S ním se zúčastnila celé řady významných evropských festivalů a natočila několik CD a televizních pořadů.Pro svůj lyrický soprán a stylově čistou interpretaci se brzy stala vyhledávanou sólistkou i mnoha dalších souborů zaměřených na autentickou interpretaci barokní hudby ( Musica Florea, Ad Vocem, Capella Regia Musicalis, La Vinciolina, atd.) Je zakládající členkou souboru Verba Chordis. Jako sólistka těchto souborů vystupovala na řadě evropských hudebních festivalů ( Lufthansa Baroque Festival, Abbaye d´Ambronay, Pražské Jaro,Gottinger Handel-Festspiele atd.). Od roku 1994 se také věnuje písňové tvorbě 20. století a lidové písni se souborem Musica Bohemica J.Krčka. Pravidelně se zúčastňuje koncertních turné po Španělsku a mezi její tamější vystoupení patří také Mozartovo Requiem a Handelův Mesiáš. Mnohokrát spolupracovala s Českým chlapeckým sborem Boni pueri. V současné době působí jako profesorka zpěvu na konzervatoři v Teplicích. Ve škole působí jako hlasová poradkyně a připravuje pro pedagogy kurzy výuky hlasové výchovy.

Ondřej Hrnčíř

Ondřej HrnčířOd mládí se věnoval zpěvu a hře na dechové nástroje, absolvoval II. cyklus hry na klarinet. V současné době studuje Univerzitu Pardubice. Se sborem absolvoval mnoho zahraničních turné (Japonsko, Korea, Rusko, Španělsko, Čína), na některých dnech ve funkci asistenta sbormistra. Ve škole vyučuje hru na flétnu a klarinet a působí jako koordinátor ICT technologií.

Ondřej Hromádko

Ondřej HromádkoSvé první hudební vzdělání jsem získal na ZŠ s rozšířenou výukou hudební výchovy v Pardubicích a při studiu klavírní hry na ZUŠ v Pardubicích. V roce 2009 se jako jediný český zástupce zúčastnil mezinárodní soutěže Concorso internazionale per pianoforte „Pia Tebaldini“ v italské Brescii, kde jsem získal druhou cenu. Od roku 2008 studuje na Konzervatoři v Pardubicích hru na varhany ve třídě prof. Václava Uhlíře. Současně se věnuje i hře na klavír ve třídě prof. Inny Tolmačové. korepeticím a pedagogická praxi. Ve škole vyučuje klavírní hru.

Mgr. Jana Kovalčuková

Mgr. Jana KovalčukováVede výuku a korepetice v nejmladším přípravném oddělení Pueráček. Vystudovala Pedagogickou fakultu v Hradci Králové, obor hudební výchova – ruský jazyk. Mnoho let učila na základní škole s rozšířenou výukou hudební výchovy. Absolvovala četné kurzy pro učitele hudební výchovy.

Jakub Kubín

Jakub KubínHudbě se věnuje od útlého dětství. Několik let působil jako sólista v Českém chlapeckém sboru Boni pueri, se kterým získal i řadu významných ocenění (America Fest, Cannes Classical Award). Spolupracoval s renomovanými hudebními tělesy (Musica Florea, Ensemble Philidor, Musica Aeterna, Česká filharmonie atd.). V roce 2006 byl přijat na Pardubickou konzervatoř ke studiu klasického zpěvu ve třídě Mgr. Miloslava Stříteského. Koncertoval s Hradeckou filharmonií při sólových koncertech Jiřího Stivína. V sérii vánočních koncertů Komorní filharmonie Pardubice zpíval po boku sólistů Národního divadla. Věnuje se také aranžmá skladeb různých žánrů, které jsou hrány v českých rádiích a zaznívají v televizních dokumentech. Ve vokálním souboru Gentlemen Singers působí od roku 2006 jako tenor-countertenor-soprano a pravidelně s ním hostuje na festivalech po celé Evropě. Zpíval také s řadou umělců české populární hudby – Lucií Bílou, Jitkou Zelenkovou, Karlem Gottem a dalšími. Ve škole působí jako hlasový poradce u koncertních složek a učitel pěvecké hlasové výchovy a komorního zpěvu u přípravných oddělení.

Miriam Puklová

Miriam PuklováVede korepetice v přípravných odděleních. Vystudovala Konzervatoř v Kroměříži ve třídě prof. Jiřího Skovajsy. Mnoho let učí na základních uměleckých školách, doprovázela Pěvecké sdružení Vítězslav Novák pod vedením svého otce Josefa Nechvátala. Je zvána ke klavírním doprovodům na významných soutěžích.

Barbora Kadlecová

Barbora Kadlecová

Mgr. Marcela Říčanová

Mgr. Marcela ŘíčanováVystudovala Střední pedagogickou školu v Nové Pace a následně úspěšně ukončila studium na Univerzitě Hradec Králové obor učitelství pro 1. stupeň základní školy. Mnoho let se věnovala předškolnímu vzdělávání, má bohaté zkušenosti v práci s pěveckým sborem. Absolvovala kurzy věnované dramatické výchově. Ve škole vyučuje hlasovou výchovu a hudební nauku v oddělení Pueri Novi a podílí se na organizaci pěveckých soustředění a koncertů přípravných oddělení.

Tereza Slezáková

Tereza SlezákováOd dětství se věnovala zpěvu a hře na klavír, absolvovala II. cyklus na ZUŠ Jaroměř. Již během studia na gymnáziu pracovala jako asistentka nejmladších přípravných oddělení Boni pueri. V současné době studuje obor všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlově v Plzni. Ve škole pracuje jako asistentka sbormistryně oddělení Pueráček.

Mgr. Ing. Jaroslav Šlais

Ing. Jaroslav ŠlaisPrvní cenné zkušenosti v práci s chlapeckým sborem získal jako sbormistr přípravných oddělení Boni pueri a asistent sbormistra hlavních koncertních skupin. V roce 2010 úspěšně ukončil studium v oboru Arts Management na fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze, kde získal titul inženýr. V roce 2012 ukončil magisterské studium na Univerzitě Palackého v Olomouci v oboru muzikologie. V rámci zahraničního pobytu studoval v letech 2008-2009 na Institutu pro hudební vědu v Lipsku. Vede výuku pěvecké hlasové výchovy a komorního zpěvu u hlavních koncertních skupin, je sbormistrem nejstaršího přípravného oddělení Bonifantes a pracuje jako asistent sbormistrů hlavního sboru a produkční Českého chlapeckého sboru Boni pueri.

PhDr. Markéta Koptová, Ph.D.

PhDr. Markéta Koptová, Ph.D. Vystudovala na Ostravské univerzitě učitelství hudební výchova – německý jazyk, kde také v roce 2010 získala doktorát filozofie. V roce 2009 rovněž ukončila magisterské studium na Univerzitě Palackého v Olomouci obor muzikologie. V rámci doktorandského studia působila několik let v Lipsku, kde kromě studia pracovala pro Hugin Germany GmbH Leipzig, a Thomson Reuters Company. Absolvovala několik zahraničních stáží v oboru pedagogických disciplín. V Boni pueri vyučuje klavírní hru a pěveckou hlasovou výchovu u přípravných oddělení.

Ing. Helena Fikarová

Ing. Helena FikarováJe sbormistryní nejmladšího oddělení Pueráček. Sólovému i sborovému zpěvu se věnovala od dětství, s dětským sborem absolvovala na desítky zahraničních turné (Evropa, USA). Účastnila se úspěšně mnoha domácích i zahraničních pěveckých soutěží. Podílí se na výběru repertoáru přípravného oddělení. Po studiu na fakultě informatiky a managementu v Hradci Králové pokračovala ve studiu na Univerzitě v Praze, kde získala titul Ing. V roce 2010 stála u zrodu soukromé mateřské školy.

Tereza Špuláková

Tereza ŠpulákováZákladní hudební vzdělání získala v roce 1999-2008 v ZUŠ Police nad Metují. Účastnila se mnoha klavírních soutěží po České republice, kde obsadila několikrát přední příčky. Několik let spolupracuje s jedním z nejúspěšnějších orchestrů ZUŠ, Archi piccoli, který už nepřetržitě osm let vítězí v rozhlasové soutěži Concerto Bohemia. Absolvovala klavírní kurzy v Týně nad Vltavou, kde spolupracovala s mnoha vynikajícími pedagogy. V současné době studuje 5. ročník konzervatoře Pardubice ve třídě prof. Inny Tolmačové. Každoročně se aktivně zúčastňuje Mezinárodních letních klavírních kurzů Pražské konzervatoře. Je klavíristkou přípravných oddělení Boni pueri.

MgA. Marek Štryncl

Mgr. Marek ŠtrynclJiž během studia na konzervatoři v Teplicích zastával funkci koncertního mistra Severočeské filharmonie. Absolvoval pražskou AMU v oboru dirigování (2002) a studoval violoncello na Dresdner Akademie für alte Musik. Jako dirigent a sbormistr spolupracuje s význačnými komorními a symfonickými orchestry, sbory, ansámbly a sólisty (např. Magdaléna Kožená, Phillipe Jaroussky, The New Israeli Vocal Ensemble, Pražská komorní filharmonie). Zájem o dobovou interpretaci ho v roce 1992 přivedl k založení souboru Musica Florea, s nímž oživuje znovuobjevené autory zejména českého baroka a klasicismu.
Účinkoval na prestižních festivalech (Pražské jaro, Rezonanzen Wien, Festival van Vlaanderen Brugge, Tage alter Musik Sopron, Tage alter und neuer Musik Regensburg, Struny Podzimu, Concentus Moraviae). Nahrál desítky CD, z nichž mnohá získala vrcholná ocenění (Diapason 1994, Zlatá Harmonie 1997,Cannes Classical Award 2003). Vyučuje dirigování, sbormistrovství chrámové hudby a barokní violoncello na Univerzitě Karlově v Praze. S Boni pueri začal spolupracovat před deseti lety (J. D. Zelenka Velkopáteční responsoria, W. A. Mozart Requiem, P. J. Vejvanovský Vesperae Sancti Venceslai, G. F. Händel Mesiáš). Nahrávka Zelenkova Sub olea pacis et palma virtutis získala v roce 2003 prestižní ocenění Cannes Classical Awards.
V roce 2010 se stává sbormistrem koncertní skupiny Českého chlapeckého sboru Boni pueri.

Mgr. Karel Procházka

Mgr. Karel Procházka První hudební vzdělání získal na LŠU v Kladně v oborech violoncello a zpěv. V roce 1985 vyhrál celonárodní kolo pěvecké soutěže uměleckých škol ve své kategorii v Ostravě. Členem Kladenského symfonického orchestru je střídavě od r.1989 a zastupujícím dirigentem od r.2005. V letech 1990-2004 člen a sólista kladenského sboru Schola cantorum Sanctae Caeciliae, u jehož sbormistra, Jána Čambála (1927-2010) studoval zpěv. S tímto souborem natočil šest MC a čtyři CD s profilovou hudbou z repertoiru. V r.2003 absolvoval na Pedf UK Praha a Týnské vyšší odborné škole v oboru Sbormistrovství chrámové hudby a roku 2010 na katedře Hudební vědy FF UK Praha. Od r.1997 působí jako sbormistr a umělecký vedoucí souboru Chorus Carolinus Kladno. S ním především uvádí v obnovených premiérách skladby chrámového hudebního archivu ve Smečně. Několik let se věnuje intenzivní badatelské činnosti, zejména dílu českého skladatele patera Františka Mensiho (1753-1829), za což obdržel cenu rektora Karlovy univerzity za vědecký přínos. Účastní se aktivně řady mistrovských pěveckých kurzů a jako tenorista spolupracuje s řadou hudebních souborů – Harmonia delectabilis Lukáš Vendla, Ritornello Michaela Pospíšila, Ensemble Inégal Adama Viktory, Kűhnova smíšeného sboru Marka Vorlíčka, Musica Florea Marka Štryncla. Je autorem několika duchovních skladeb (Requiem, Te Deum, Dixit Dominus, offertoria, příležitostné skladby, koledy) a písňových textů – zejména vánočních.

Mgr. Hana Musílková

Mgr. Hana Musílková V BONI PUERI – ZUŠ pracuje jako zástupkyně ředitele a sbormistryně nejmladšího oddělení. Vystudovala obor učitelství 1. stupně základní školy se zaměřením hudební výchova. Má dlouholeté pedagogické zkušenosti, dosud vyučuje hudební výchovu na základní škole. Deset let pracovala s dětmi i při jejich volnočasových aktivitách. V roce 2007 dokončila specializační studium pro výchovné poradce a metodiky prevence a absolvovala funkční studium pro ředitele škol. Má dlouholeté manažerské zkušenosti, ve škole se mj. věnuje vztahům s veřejností, vedení agendy, spolupracuje na realizaci hudebních projektů i na grantových schématech regionálních i evropských. Je zároveň ředitelkou základní školy.

Markéta Fadrná

Je studentkou 5. ročníku učitelství Univerzity Hradec Králové. Má několikaleté zkušenosti s výchovou a vzděláváním předškolních dětí. Ukončila oba cykly v základní umělecké škole – obor saxofon a klarinet. Aktivně se účastní umělecké činnosti. Působila v orchestru Black Band, s nímž získala různá ocenění a pravidelně koncertovala v zahraničí. V Boni pueri působí jako učitelka v oddělení Pueri Novi a asistentka v oddělení Pueráček.

Jitka Fowler Fraňková

MgA. Jitka Fowler Fraňková Viceprezidentka společnosti European Piano Teachers Association vystudovala nejprve konzervatoř v Praze a v Českých Budějovicích a pak pokračovala ve studiu na Vysoké hudební škole ve Štýrském Hradci ve třídě prof. Waltera Groppenbergera, kterou ukončila v roce 2001 a obdržela titul Magister Artium. V témže roce získala mimořádnou cenu Ministerstva kultury ve Vídni za výjimečný umělecký výkon při závěrečné zkoušce z klavíru. Od roku 2001 Jitka Fraňková studovala na univerzitě v Houstonu (Texas, USA) ve třídě prof. Roberta Rouxe, kde obdržela Master Degree of Music v roce 2003 a ukončila toto studium v roce 2008 získáním titulu Doctor of Musical Arts. Jako sólistka koncertovala nejen v České republice, ale také například v Rakousku, Švýcarsku, Belgii, Itálii, Francii, Mexiku, Malajsii nebo Spojených státech. Vystupovala s řadou národních i mezinárodních komorních a symfonických orchestrů. Často hostuje jako lektorka na mistrovských klavírních kurzech po Evropě a Severní Americe. Spolupracuje s Českou televizí, s Českým rozhlasem a ORF v Rakousku. Od roku 2010 je dvorní klavíristkou koncertních kupin Českého chlapeckého sboru Boni pueri a od roku 2013 učitelkou klavírní hry na BONI PUERI – ZUŠ.

TELEFON: +420 608 200 472 • E-MAIL: bonipueri@bonipueri.cz • INTERNET: skola.bonipueri.cz
BONI PUERI - základní umělecká škola, Hradec Králové využívá konektivity